Terapija nemoralizuoja

Terapija nemoralizuoja

Yra mokslas ir yra pamokslas. Yra palaikymas ir yra laikymas. Kurio varianto reikia žmogui, turinčiam psichikos sveikatos sutrikimų?
Mane nuoširdžiai užpykdo laikytojai ir pamokslautojai, teikiantys pagalbą sergančiąjam. Iškreipta meilės forma, kuri traumuoja žmogų pakartotinai. Draudimai ir perspėjimai, pabarimai ir pamoralizavimai – ne tai, ko reikia norinčiam pasveikti. Patikėkit, pasveikti nori visi, ne visiems pavyksta, ne visi deda visas pastangas, bet pasveikti nori visi.
Draugai reikalingi tiek sveikam, tiek sergančiam, tiek sveikas, tiek sergantis gyvena savo gyvenimą. Dažnai priežastys, kurios išprovokuoja ligą yra visai nesusijusios su gyvenimo aplinka ar žalingais įpročiais. Yra prielaida, kad kai kuriuos psichikos sutrikimus paveldime, jie užkoduoti genuose.
Palaikymo, mokslu paremtų žinių reikia ir meilės. Liūdna, kad palaikymą ir supratimą, kurį sergantis žmogus turėtų gauti savo aplinkoje, gauna tik psichoterapeuto draugijoje. Čia ir atsakymas visiems skeptikams, kurie netiki psichoterapija ir nesupranta, ką joje veikia žmonės. Terapija nemoralizuoja ir nemoko, kai reikia ji palaiko, tiki ir ieško būdų kaip su tuo gyventi.