Gyvenime daug kūrybos

Gyvenime daug kūrybos

Lengvumas, suprantamumas, nuoširdumas ir detalumas – turbūt tokie pirmieji žodžiai šauna į galvą tiems, kurie yra susipažinę su knygų autorės Daivos Žukauskienės kūryba. Lietuvos leidyklos pristatė jau keturias rašytojos knygas: „Skolinta iliuzija“, „Neparašyta knyga“, „Rimti pokalbiai“ ir „Mėlyno vakaro istorijos“.

Daiva Žukauskienė – ne tik skaitytojų jau pamiltų keturių knygų autorė ir bendraautorė, bet ir sertifikuota geštalto terapeutė, lektorė, biblioterapijos specialistė. Ji veda grupinius psichoterapijos užsiėmimus, dirba individualiai, skaito paskaitas. Rašytoja pabrėžia, kad skaitymas gali būti ne tik malonumas, bet ir pagalba, siekiant spręsti su vienatve, liūdesiu, netektimi, santykiais, savęs pažinimu susijusius klausimus. „Knyga gali būti vaistas nuo daugelio ligų“, – dalinasi Daiva Žukauskienė. Išskirtinė stilistika, rašymo būdas padeda autorei lengvai atrasti kelią į skaitytojų širdis, narpliojant sunkias, neretai daugeliui opias temas, švelniai ir subtiliai prisiliečiant prie skaitančiojo pasąmonės.

Debiutinis autorės kūrinys, psichologinis romanas „Skolinta iliuzija“, kviečia į šalį nustumti iliuzijas ir, kaip teigiama pavadinime, „skolintą“ gyvenimą, taip atrandant savąjį, unikalų kelią. Šiomis dienomis taip paprasta pasimesti, taip norime to ypatingo gyvenimo, kad pamirštame stabtelėti ir niekur neskubėdami paieškoti savojo laimės krislelio, idant bandytume jį susikurti neretai tikrovės neatitinkančiose savo iliuzijose.

Knyga parašyta drauge su koučingo specialiste Kamila Golod, tad ji leidžia tą pačią problematiką pažinti iš dviejų skirtingų pusių, todėl skaitytojui kūrinys tampa dar artimesnis ir lengviau suprantamas. Autorės kviečia panagrinėti šias temas: meilė sau, santykiai su aplinka ir artimaisiais, laimė, gyvenimo prasmė, remiantis pagrindinių veikėjų patirtimis, skausmu; iškilusių problemų bei atrastų sprendimų, konflikto prisijaukinimas, kai tokiais atvejais kartais daug drąsiau atrandame savo nuomonę, išsakome tiesą, išgirstame kritiką ir sudarome terpę savo ir santykių tobulėjimui. Romanas „Skolinta iliuzija“ – tai tarsi padrąsinimas pažvelgti į save iš šalies, pamiršti konkurenciją santykiuose ir pagaliau „pasimatuoti“ savąjį džiaugsmą, gyventi su savimi pačiu ir praplėsti savojo „aš“ ribas.

Lietuvos skaitytojai šiltai sutiko ir antrąjį Daivos Žukauskienės terapinį romaną „Neparašyta knyga“, išleistą drauge su mitybos specialiste Olga Pakalniškiene. Per knygos pristatymą Daiva sakė, kad ši knyga nėra pagražinta ir apdėliota minkštomis pūkuotomis plunksnomis – ji nuoga ne tik viršeliu, tačiau ir turinio nuoširdumu bei atvirumu. Šis kūrinys – tarsi vieša, visiškai atvira moterų išpažintis, kurią atlieka pagrindinė knygos veikėja Saliutė. Vartydami knygą versite ir Saliutės gyvenimo puslapius, kurie yra tikrovės ir iliuzijų, jausmų ir racionalumo, emociškai šaltų santykių ir nuotolinio flirto su kitu vyru labirintas. Saliutė išgyvena vidinį konfliktą, ji galvoje susikuria alternatyviąją asmenybę, kuri padeda išgyventi traumų nulemtas emocijas.

Knyga kviečia pasižiūrėti į vidinį veidrodį. Kiek jame pamatytumėte tikrovės, kiek iliuzijų, sapnų, o gal slaptų svajonių? Neretai saugome iš šalies atrodantį tobulą gyvenimą, taip užrakindami širdies balsą. Norint atrakinti spyną, reikia drąsos susitaikyti su savimi ir ryžto keistis, klysti, taisyti klaidas, kurti savą, autentišką asmenybę, kurią auginsite ir kurią parodysite pasauliui.

Trečiasis Daivos Žukauskienės kūrinys „Rimti pokalbiai“ skirtas tėvams ir jų vaikams. Daiva ir šįkart skaitytojus stebina pasirinkdama išskirtinę stilistiką. Pernai išleistos knygos atsiradimą lėmė biblioterapijos užsiėmimai šeimoms, kuriuose tėvai buvo mokomi dėmesingo skaitymo, bendravimo ir sąmoningo buvimo su vaiku. Kūrinyje rasite vaiko balsu skambančias trumpas istorijas, papuoštas prasmingomis iliustracijomis. Kiekvieną jų aptaria keturios profesionalės: psichoterapeutė, neurodaktarė, vaikų logopedė ir vaikų ergoterapeutė. Kiekviena istorija apipinta įžvalgomis, rekomendacijomis bei metodikomis, žvelgiant iš keturių skirtingų kompetencijos kampų.

„Rimti pokalbiai“ – tai ne tik malonus ir kokybiškas laiko praleidimas su vaiku, tačiau ir puiki priemonė, padedanti vaikui įgyti emocinio vystymosi pagreitį, ugdant vaiko kalbą. Šis kūrinys unikalus ne tik informacijos pateikimo išskirtinumu – knygoje skambančios istorijos priverčia stabtelėti ir lėtai atrasti jose slypinčias prasmes, kurios netikėtai tampa ir pačio suaugusiojo savirefleksijos aktyvatoriumi.

Šių metų pradžioje knygynų lentynas papuošė ir naujausias Daivos Žukauskienės kūrinys „Mėlyno vakaro istorijos“. Tai biblioterapijos knyga, tarsi užrašų knygelė, kurioje rasite septynias istorijas, o po jomis – eilutes užrašams. Vieni jas gali palikti tuščias, o kiti į jas gali užrašyti gilias kaip mėlynas vandenynas ir plačias kaip beribis dangus mintis. Knygoje istorijos pateiktos vaiko ir suaugusiojo dialogo forma, keliami klausimai, kuriuos turbūt ne kartą patys sau esame uždavę, tik galbūt neištarę garsiai. Dėl šilto, neįpareigojančio tono ir vaizdingų iliustracijų šis terapinis Daivos Žukauskienės kūrinys gali būti skaitomas drauge su vaiku. Knygoje senelis sako, kad „Svarbiausia ne viską žinoti, o bandyti viską išsiaiškinti“. Rašytojos tekstai ir paliktos eilutės mintims užrašyti subtiliai skatina ieškoti gylio savyje, kur nepastebimai atrasime atsakymus į jau pamirštus vaikystėje kilusius klausimus. Knygos viršelyje galima užčiuopti mintį, kad mėlyni vakarai sau yra turtas, kurį gali įgyti tik brandus žmogus. Tad šią knygą drąsiai galime prilyginti Pandoros skryniai.

Daiva Žukauskienė yra viešai pripažinusi neblėstančią meilę knygoms, kažkada jas godžiai „rijo“ kaip skaniausius saldainius, o šiandien skaito lėtai, pasigardžiuodama. Išleistais kūriniais ji, kaip daug žinių ir patirties turinti sertifikuota terapeutė, subtiliai „prisiliečia“ prie skaitytojo. Sau dovanoti lėtą, prasmingą skaitymą yra prabanga. Knygos sakiniuose iššifruoti savo prasmę – dovana sau pačiam. Kartais vos vienas perskaitytas sakinys gali lemti vidinį pokytį.

Visi keturi autorės kūriniai verčia stabtelėti ir užduoti sau nepatogių klausimų, o skaitydami šias knygas mes ugdome unikalų ir išskirtinį savąjį „aš“. Daiva Žukauskienė savo knygomis skatina žmones atsiverti, atrasti kelią, kuriuo norime eiti per gyvenimą ir pabrėžia, jog kai nuo savęs nebeslepiame savo nuomonės, vertybių ir troškimų, nutinka stebuklai.

Visas knygas galite įsigyti parašę asmeninę žinutę geradaiva@gmail.com

Tekstas – Brigita Ž.