26 Bal Papildomos terapijos technikos
Kas yra papildoma terapija?
Yra daug rūšių papildomų terapijų. Jos laikosi tam tikrų specifinių principų:
- Dirba su žmogumi, ne su liga.
- Tiki, kad kūnas turi save gydančių gebėjimų (energijos), terapeuto darbas yra sugrąžinti individui jo vidinį balansą, energiją.
- Žiūri į žmogų, kaip į visumą – ne tik į kūną- tiki tuo, kad sveikatą stipriausiai įtakoja gyvenimo būdas ir įpročiai, pažiūros – holistinis požiūris.
- Gydo ne tik simptomus, bet skiria laiko paciento psichosocialinei gerovei.
Papildomos terapijos ir įprastinė medicina
Psichoterapeutas dirba šalia tradicinės medicinos atstovo, yra įgudę skirti, kur reikalinga tradicinė medicina, kur pakanka terapinio palaikymo ar korekcijos. Gydytojai mielai siunčia savo pacientus pas psichoterapeutus. Patys gydytojai dažnai renkasi papildomas podiplomines studijas, tokias kaip homeopatija ar akupunktūra, manualinė terapija, visos psichoterapijos kryptys. Jie geri pagalbininkai, sprendžiant moterų sveikatos problemas,ypač tokias, kurios nepasiduoda tradiciniam gydymui (nevaisingumas).
Kaip rasti gerą specialistą?
Geriausias patarimas : iš lūpų į lūpas, gera reputacija greitai plinta.
Specialistus galite rasti natūralios medicinos klinikose, psichikos sveikatos centruose, kur galėsite pasirinkti jums tinkamiausią specialistą, daugelis aukštos kvalifikacijos specialistų užsiima privačia praktika. Verta pasidomėti pas kokios krypties specialistą, Jums būtų naudingiausia kreiptis.
Terapijos, kurios padeda įveikti skausmą
Efektyviai įveikti skausmą padeda daug inovatyvių tecnologijų ir metodų. Terapeutai turi patirties, naudojant natūralius gamtos resursus, tokius kaip augalai, vanduo, šaltis, karštis, šviesa, žinoma įskaitant ir įrankius, tokius kaip rankos, adatos, akmenys ir žinoma nematerialūs resursai – tai garsai, kvapai, žodžiai, vibracija ir tt. Buvo laikotarpis, kai šie metodai buvo laikomi sofistiniais ir be reikalo ignoruojami, dabar jie vėl aktyviai taikomi, skausmo mažinimui ir bendros savijautos gerinimui, psichikos sveikatos palaikymui, psichohigienai.
Skausmą mažinančios terapijos
Skausmo pojūčiai yra glaustai susiję su smegenimis ir nervų sistema, kuri vaidina pagrindinį vaidmenį, randant afektyvų sprendimą skausmo mažinimui, sergant lėtinėmis ligomis.
Daugelis natūralių gydymo metodų, remiasi glaudžiu ryšiu tarp kūno, proto, gyvybingumo ir nuotaikos. Vienos technikos naudoja fizinę kūno, raumenų, sąnarių stimuliaciją, kuri mažina skausmą ir teikia teigiamą psichologinį efektą. Pavyzdys yra Pilates technika – lengva stimuliacija, kuri įgalina smegenis naudoti įgytus įgūdžius skausmui pasikartojus. Kitos technikos remiasi principu, kad protas įtakoja kūno atsaką į skausmą ir jo pašalinimą. Relaksacinės terapjos veikia, mažindomos stresą, įtampą ir skausmą, atpalaiduodamos raumenis.
Fizinė medicina
Kai kurios technikos, naudojant fizinę stimuliaciją, veikia psichologinio ir energetinio pasikeitimo organizme principu. Pavyzdys yra aromoterapija, kuri atpalaiduoja raumenis ir kartu stimuliuoja endorfinų gamybą, kurie natūraliai mažina skausmą.
Psichoterapija
Tai – metodas, kurio metu taikomas gydymas žodžiu, sukuriant terapinę erdvę tarp kliento ir terapeuto. Padedant specialistui pokalbio metu nagrinėjami tarpasmeniniai santykiai, aplinkos suvokimas, įprastinio elgesio modeliai, tuo siekiant ilgai išliekančių pokyčių kliento asmenybėje. Psichoterapija gali būti taikoma tiek kaip psichikos sutrikimo gydymo metodas, tiek kaip galimybė sveikam žmogui geriau pažinti savo vidinį pasaulį, įsisąmoninti iki tol nežinotus dalykus apie save. Psichoterapija yra tęstinis procesas (gali trukti keletą metų), šio proceso metu nagrinėjamos gilesnės psichologinės sutrikimų priežastys. Tuo psichoterapija skiriasi nuo psichologinio konsultavimo.